Nisan kurabiyesi. Nişan Kurabiyesi Tarifi ve Modelleri

Nişan & Söz Kurabiyesi (Şeker Hamurlu)

Nisan kurabiyesi

Birde ben son anda alyans süslemesinden vazgeçmek zorunda kaldım,yeteri kadar zamanım yoktu. İlk olarak bana lazım olacağını tahmin ettiğim malzemeleri not aldım. Bu hamuru yoğurmak ve açmak çok kolay. Büyük olacağı için dağılmazlar dimi? Pişen nişan kurabiyeleri soğuyuncaya kadar bekletilir. Hem pratik hem de şıkiçin sitemize göz atabilirsiniz. Servis tabağına alalım çikolata donunca servis edelim.

Next

Ankara Butik Pasta, Kurabiye, CupCake, Kap Kek, Küçük İkramlıklar, Şeker Hamuru ile Modelleme: Nişan Kurabiyesi

Nisan kurabiyesi

Son dönemde söz ve nişan törenleri de farklı kişiselleştirmelerle şenleniyor. Birde ne bileyim sanırım biraz özel olması için kendim bir şeyler hazırlamak istedim. Bunları beyaz şeker hamurunun üstünü hafifçe ıslatarak istediğimiz dizaynda kurabiyenin üstüne yerleştiriyoruz. Ve pastacılarda hazır olarak satılan üzerinde harf bulunan baskılardan alarak kurabiyelerin üzerine kendi isminizi yazabilirsiniz. Bu arkadaslardan aldigin yakinmalar, kurabiyelerinin yayildigi yönünde oldu, bu yüzden de ayni kalipla kestikleri seker hamuru kurabiyeler üzerinde kücük kaliyormus. Kalp ya da çiçek gibi herkesin yaptığı figürlerin yanı sıra gelinlik, ayakkabı, çanta, pasta gibi figürlerde de kurabiye tasarımı yapabilirsiniz.

Next

Söz Uçar Yazı Kalır..: Nişan Kurabiyesi Fırından yeni ÇIKTI..:)

Nisan kurabiyesi

İki ucunu birleştirelim damla şeklini verelim yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizelim. Tabi karar verdim vermesine de bu zamana kadar ne şeker hamuru görmüş, nede şeker hamuruyla yapılmış bir şey yemiştim : Bir hafta boyunca internette araştırma yaptım, yapılmış örnekleri inceledim. Nişan kurabiyesi yapmak için gerekli malzemeler aşağıdaki gibidir. Nişan için geldiklerinde bohçaların yanında vermek üzere bu sepetin içine de,damat tarafından gelemeyen misafirler için kurabiyeler yerleştirip süsledim. Her bütçeye uygun etkinlik profesyonellerine kolay bir şekilde erişim sunan platformumuz, üstün teknolojisi, kaliteli profesyonelleri ve gerçek müşteri yorumları sayesinde hızla büyümeye devam ediyor.

Next

Bir Dilimcik Mutluluk: NİŞAN KURABİYESİ YAPIMI

Nisan kurabiyesi

Buzdolabından çıkarılan kurabiyeler servise sunulabilir. Ayrıca nişan kurabiyesi paketleme de oldukça önemlidir. İkinci süsleme aşaması görselliği arttıran harfler ve kalpler. Bu hafta tekrar denemeyi düşünüyorum. Kontrollü bir şekilde un ekleyerek yumuşak kıvamda bir hamur elde edelim. Üzerinin rengi dönmeyecek, sadece alttan hafif pembelesmeye baslayacak. Böyle böyle derken epeyce vakit geçti.

Next

En Güzel Söz ve Nişan Kurabiyesi Modelleri, Yapımı ve Fikirleri

Nisan kurabiyesi

Malzeme listesinde kabartma tozunun olmamasına şaşırmayın çünkü kurabiyeleri kolay süsleyebilmemiz için kurabiyelerimizin fazla kabarmaması lazım. Şeker hamurunu da kurabiye hamuru gibi pişirme kağıdından yardım alarak açabilirsiniz. Kurabiye kalıplarıyla istediğiniz şekillerde kurabiye pişirdikten sonra farklı renklerdeki şeker hamurlarıını bu kurabiyenin üzerine koyun. Bunda öyle bir problem olabilir mi ve kabartma tozu vs gerek var mıdır? Hamuru küçük küçük açmakta fayda var büyük açarsak çatlamalar oluyor. Veee bitti : Her kurabiyeyi ayrı ayrı poşetleyip,kırmızı kurdelemizle bağladık mı tamamdır: ben malzemeleri alırken 1 tanede küçük boy sepet almıştım. Birimiz şeker hamurunu oklavayla açıp diğerimizde çiçekleri yapıştırma işini yaptık.

Next

En Güzel Söz ve Nişan Kurabiyesi Modelleri, Yapımı ve Fikirleri

Nisan kurabiyesi

Eğer söz ya da nişan kurabiyenizi evde nişan kurabiyesi tarifi ile kendiniz hazırlamak istiyorsanız, bu da oldukça basit. Önce dolapta dinlenen kurabiyeleri oklavayla açıp, kalp kalıplarla kestikten sonra pişirdik. Döndüğümde bilgisayarın başında çok vakit geçiremedim. Nişan kurabiyesi yapmaya başlamadan önce pasta malzemeleri satan yerlerde bulabileceğiniz nişan temalı kurabiye kalıplarını edinebilirsiniz. Nişan tepsisinden makasına kadar pek çok şey, süslenerek o güne özel bir hale getiriliyor.

Next